Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Trojkráľový ľadový hasič

Trojkráľový ľadový hasič Otužovanie sa, beh a zimné plávanie sa v poslednom období stalo rozšírenou aktivitou. Získalo si okruh nadšencov z radov mužov, žien i detí. Obce na Slovensku usporadúvajú rozličné druhy maratónov, pol maratónov, minimaratónov alebo len „obyčajný“ beh rodnou obcou.

Súčasťou zdravého životného štýlu sa stalo i plávanie v zamrznutých riekach či jazerách. Na brehu chladného Hrona si dali 6. januára zraz otužilci z Badína, Hronseka a Vlkanovej. DHZ Badín a DHZ Vlkanová už tretíkrát zorganizovali podujatie pod názvom ĽADOVÝ HASIČ 2017. Zraz záujemcov bol pred hasičskou zbrojnicou vo Vlkanovej. Cieľ mali štartujúci jediný – prebrodiť či preplávať rieku z jedného brehu Hrona na druhý a späť. Samozrejme, úsporne odetí s povinnou výbavou – opasok, prilba a obuv do vody. Akcie sa celkom zúčastnilo osem štartujúcich. Päť mužov – z Badína Matej Kadlec, Pavel Kadlec, Andrej Lupták a Michal Mojžiš. Z Hronseka Ondrej Mojžiš. Nechýbali ani ženy! Vlkanovú reprezentovali tieto dámy – Lucia Papcúnová a Veronika Janoková. Najmladšiu vekovú kategóriu zastupoval 11- ročný Dušanko Žila z Badína. Počas brodenia chladnými vodami Hrona odvážlivcom robili spoločnosť divé kačky a z brehu ich povzbudzovali rodinní príslušníci, sympatizanti a obyvatelia obcí. Určite si v duchu okolostojaci dávali otázku, či by prekonali samých seba a vstúpili by do chladných vôd. Neprehral nik! Všetci účastníci prebrodili Hron. Podporovatelia i otužilci prijali pozvanie organizátora a streli sa vo vlkanovskej zbrojnici na odovzdávaní medailí – Ľadový hasič. Spoločným posedením pri pohostení a dobrej nálade ukončili 2. ročník podujatia. Ďakujeme organizačnému tímu za fantastickú atmosféru a perfektnú organizáciu podujatia! Ostáva len veriť, že skalní nesklamú a nasledujúci ročník si získa aj ďalších odvážlivcov, ktorí zvíťazia nad sebou samým.

Spracovala: Tatiana Čellárová
 

ladovy_hasic_vlkanova.jpg


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka