Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Dotácie

Rok 2014

Modernizácia verejného osvetlenia v obci Vlkanová

internetova-sprava-Vzor.pdf(579.4 kB)internetova-sprava-Vzor.pdf

Rok 2015

Vybudovanie kamerového systému pre obec Vlkanová

Kamerový systém v obci Vlkanová

Vybudovanie kamerového systému v obci Vlkanová

Žiadosť bola  podaná  na Ministerstvo vnútra  v roku 2014

Obecný kamerový systém bude slúžiť na zníženie kriminality a nežiaducich javov v obci. Má jednak psychologický preventívny účinok a samozrejme pomôže pri identifikácii osôb, vozidiel a pod. v prípade nekalej činnosti.

Hlavným cieľom projektu je eliminovať a zabraňovať páchaniu trestnej činnosti vo vybraných lokalitách obce a to predovšetkým, kde je väčšia koncentrácia a pohyb občanov. Vybudovaním kamerového systému je  snaha potláčať a posilňovať dozor nad verejným poriadkom. Týmto spôsobom bude zabezpečená ochrana zdravia a majetku obyvateľov a tiež majetku fyzických a právnických osôb pôsobiacich na území obce. Vybudovanie kamerového systému v obci vychádza z požiadaviek Obecného úradu Vlkanová, OR PZ Banská Bystrica, ale i z požiadaviek samotných občanov, ktorí žiadajú o inštalovanie kamier v lokalitách možného výskytu páchania protispoločenskej a trestnej činnosti. Projekt v rámci primárnej prevencie mal riešiť vybudovanie kamerového systému vo vopred vytypovaných lokalitách:

-    na vstupe a na výstupe z obce z hlavnej cesty III/06619

-    na cintoríne

Monitorovacie miesta sú napojené na obslužné pracovisko na obecnom úrade s 24 hodinovou nepretržitou prevádzkou. Rozšírenie kamerového systému nebude vyžadovať prijatie nového zamestnanca na plný alebo čiastočný pracovný úväzok. Od zamýšľaného vybudovania kamerového systému očakávame, že občania našej obce, ale i občania zdržujúci a pohybujúci sa po obci budú si vedomí nainštalovaného kamerového zariadenia Z tohto dôvodu sa nebudú dopúšťať páchania kriminality, respektíve inej protispoločenskej činnosti, pričom sú tak i zároveň informovaní o ochrane svojho majetku pred nezákonným konaním ostatných.

Kamery sú vybavené automatickým prepínaním denného a nočného režimu. V priestore obslužného pracoviska  je inštalované záznamové zariadenie a LCD monitor, do ktorého je privádzaný signál z kamerového systému. Zakúpené zariadenie, počítač je určený na obsluhu a zálohovanie zaznamenaných videozáznamov v zmysle zákona.

Celkové náklady na  projekt 3 825,00 €

Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej Republiky pre prevenciu kriminality vo výške     3 060,00 € .

Náklady na kamerový systém hradené z rozpočtu obce Vlkanová  765,00 €

  Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej Republiky pre prevenciu kriminality .


 

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka